Program BYT  
  o programu | download | vzkazy 

Na této stránce se dozvíte některé další informace z podpokličky. Prostě něco o tom jak program vznikl, proč, a podobné věci.

Vznik a historie (aneb trocha dějepisu nikoho nezabije)

Program vznikl už hodně dávno, když jsem se učil programovat. Snad uplně první verzi jsem odevzdal dokonce na vysoké jako zápočtový program v předmětu Počítačová grafika místo přihlouplých programů kreslících ruzné mixování barev a bezierovy křivky a podobné věci. Od té doby se ale pár věcí změnilo a nyní program je mnohem rozsáhlejší než původní program. Kde ho jenom ... a tady je (asi 44 kB).

Potom jsem na něj nějak na dlouho zapomněl, až si někdo z přátel nebo kolegů vzpomněl a ptal se po něm jestli to ještě mám. A jednoho dne jsem se rozhodl dát ho na web s tím, že by se to mohlo hodit i někomu jinému. Udělal jsem takovou jednoduchou stránku a dal ho internet. Nejdříve se nic nedělo (což je logické o stránce nikdo nevěděl ...) a tak jsem začal postupně roznášet odkazy jako kukačka svoje vajíčka do různých katalogů a vyhledavačů a výsledek se dostavil. Návštěvnost stránek se zvedla až na 30 lidí denně (viz. na vrcholu).

A teď trochu sci-fi aneb pohled do budoucnosti aneb co bude dál

Co chystám dále? Posledním větším úkolem, který jsem již zvládl bylo vymyslet nejakou schůdnou cestu jak návrhy tisknout na tiskárně. Po skoro roce shánění informací a zkoušení různých variant jsem se rozhodl pro uložení návrhu v některém ze standartních a jednoduchých formátů. Vybral jsem PCX, který čitelný snad opravdu všemi programy. Takže přímého místo tisku si návrh každý může uložit a pak vytisknout ve svém oblíbeném programu.

K tomu bych rád ještě napsal, že program BYT je spíše takovým jednoduchým nástrojem a pořád mám pocit, že by tak měl zůstat. To jest jednoduchý, účinný i když svým způsobem omezený. Už jsem to psal několika lidem v e-mailech, že asi by nebyl problém rozšířit program o spoustu funkcí, ale už by to asi nebyl program BYT a už by skoro jistě nebyl ani zadarmo a ani za nějaké malé peníze. Pak by nebyl ani pro normální lidí, kteří si chtějí každý měsíc přesunout květináč a z levého rohu do rohu pravého a chtějí to udělat "plánovaně, a ne bez rozmyslu".

Takže z toho všeho je už doufám všem jasné, že tohle je nejspíše poslední verze programu (možná opravím ještě pár drobností, na které přijdu, ale zřejmně už nic významného nepřibyde). Nevylučuji vznik větší a rozsáhlejší aplikace na toto téma nicméně to hned tak nebude... Ale jak se říká: "Nikdy neříkej nikdy"...

Poděkování:

Na vrcholu - žebříček nejnavštěvovanějších stránek Slunečnice.cz ATLAS.cz get EasyPad Stodolni - ulice, která nikdy nespí Knihy pro náročné sběratele

SPINESYS je dokumentově orientovaný modulární firemní informační systém.

© Ondřej Kostruh